Mücadeleci olun kötü hava koşulları sizi etkilemesin; Kötü havanın ruh halinizi etkilemesine izin vermeyin! Yeni iç mekan aktiviteleri ile hem bedeninizi hem de zihninizi şekillendirin. Egzersizin hayatımızda ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz, ama yağmurlu günler ve kötü havalar bizi demoralize etmektedir. Eğer yaşadığınız yerde mevsim kış ise, günlerin kısa ve havanın soğuk olmasından dolayı bu daha da etkili olmaktadır. Isıtıcıları açmadan ve en çok sevdiğiniz battaniyenin altına girmeden önce neden fitness ile ilgili sizi heyecanlandıracak iç mekan aktivitelerinde bulunmuyorsunuz?

Egzersiz yapmak için kullanabileceğiniz pek çok iç mekan aktivitesi var ve bunların hepsi de farklı ihtiyaçlara hitap ediyor.

Mücadeleci olun / Sosyalleştirin

mücadeleci olun sosyalleştirin Gurup Aktivitileri
mücadeleci olun sosyalleştirin Gurup Aktivitileri

Çalışmalarınızın daha sosyal olmasını istiyorsanız, neden bir takım sporu seçmiyor ve arkadaşlarınızla oynamıyor veya yeni insanlarla tanışmıyorsunuz? Size yakın bir yerdeki dinlenme tesisini organize edip, futbol, voleybol veya hentbol oynayabilir ve hem aktif olup hem de birbirinizi motive edebilirsiniz. Grup sınıfları aslında yeni insanlarla tanışmak için farklı bir yöntemdir.

 

Mücadeleci olunRekabetçi olun

mücadeleci olun rekabetçi olun
mücadeleci olun rekabetçi olun. Rekabet sizin ruhunuzda!

Belki birileriyle karşı karşıya gelip içinizdeki rekabetçi tarafı dışarı çıkarmak isteyebilirsiniz. Birileri ile birlikte spora başlamak için mükemmel bir yol olabilir, bu şekilde birlikte yol alır ve sonrasında yeni bir aktiviteye geçebilirsiniz. Neden eşiniz ile badminton oynamıyor, en iyi arkadaşınızla duvar tenisi müsabakası yapmıyor veya babanızla masa tenisi oynamıyorsunuz?

Mücadeleci olunSizinle ilgili olsun

mücadeleci olun sizinle ilgili olsun
mücadeleci olun sizinle ilgili olsun. Siz özgürsünüz!

Bazı insanlar için egzersiz yalnız başına, kaslarda yanmayı hissetmek ve sonuçları görmek için yapılan bir şeydir. Eğer siz de böyleyseniz o halde neden dans, kaya tırmanışı veya boks gibi yüksek yoğunluklu bir aktivite denemiyorsunuz? Sadece dışarısı soğuk diye bütün yaz boyunca üzerinize aldığınız yükü taşımaya devam etmek zorunda değilsiniz!

Tatilden dolayı kendinizi biraz bırakmış olabilirsiniz, ama düzenli egzersiz ve iyi bir diyet ile aldığınız kilolardan kurtulabilirsiniz. Örneğin: Protein kaynakları, seçkin B Vitaminleri, yüksek lif ve düşük şeker içeriğiyle yüksek kalite bileşenlerden oluşan Protein Barları (hem hızlı hem uzun süre kalıcı esensiyal amino asit salımı, lif içeriği, şeker miktarı düşük ürün seçiniz) ve Besleyici yağlı asitler açısından zengin Omega 3, beslenmenizdeki boşlukları doldurmanızda size yardım ve desteği sağlayacaktır.

mücadeleci olun egzersiz yaparak eğlenin
mücadeleci olun egzersiz yaparak eğlenin

Egzersiz yapmanın bedenimiz kadar zihnimiz üzerinde de olumlu etkisi bulunmaktadır. Strese neden olan şeylerin ortadan kaldırılması ve içsel huzuru bulmamıza yardım etmesi ile zihinsel modumuzu da yükseltmektedir. Eğer sizin yarımkürenizde mevsim kış ise güneşi görmediğiniz iki hafta boyunca bu gerçekten de size yardımcı olabilir!

Doğru aktiviteyi bularak bu mevsimde de vücudunuza iyi bakın ki hem motive olun hem de eğlenin.

Kaynaklar / Referanslar;

  1. Amagram / https://amagram.amway.com.tr/tr/world-of-products/nutrition-and-wellbeing/active-lifestyle/1561017